Nowy KalendarzTriathlonowy.pl

Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2023

Logo Zawodów Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu 2023
Data09-09-2023
AdresJanów Podlaski, Lubelskie Polska
DystanseParatriathlon (7km / 31km / 15km / 1,4km)
Linkhttps://www.triathlonkrainabugu.pl
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Charytatywny Triathlon i Paratriathlon sztafetowy Kraina Bugu pod patronatem: Miłki Raulin, Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jarosława Kailinga, przebiega malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie województw: lubelskiego i podlaskiego.

Za nami rekordowa V edycja w której wystartowało ponad 300 osób. Czteroosobowe drużyny triathlonistów i paratriathlonistów pobiegły, popłynęły kajakami i pojechały rowerami na trasach wyznaczonych w czterech nadbużańskich Gminach. Rywalizację obserwowało kilkuset kibiców, którzy wraz ze swoimi drużynami przybyli z całej Polski.
Warto podkreślić, że wydarzenie integruje różne środowiska, przedstawicieli różnych branż jak również osoby pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. To sprzyja atmosferze jaka panuje w trakcie trwania zawodów. Ma ona bardziej charakter rekreacyjny, rodzinny, przyjacielski, aniżeli stricte sportowy, gdzie przeważa rywalizacja i współzawodnictwo. Wszyscy triathloniści i paratriathloniści swoim uczestnictwem wspierają działania Fundacji Leny Grochowskiej, której głównym profilem działalności jest zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, usamodzielnianie ich, tym samym dawanie im szansy na normalne życie.
Oczywiście w rywalizacji liczą się także wyniki, jeśli są zwycięzcy, są też nagrody, ale nie są to najważniejsze wartości. Dominują tutaj - dobra zabawa sportowa i przede wszystkim samo uczestnictwo, które bardzo często jest pokonaniem własnych barier czy też chęci zweryfikowania dotychczasowych rekordów życiowych.

Oprócz sportowej rywalizacji, zawody są wspaniałą zabawą dla drużyn oraz kibiców, ponieważ podczas tej imprezy wszyscy są wygranymi. Trasa Triathlonu wynosi 53 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG - 7 km, WYŚCIG ROWEROWY - 31 km, SPŁYW KAJAKOWY - 15 km, a WYŚCIG KAJAKOWY w Paratriathlonie - 1,4 km.
Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich przeznaczony jest na budowę projektu Ekofarmy. EkoFarma spełni funkcję społecznego gospodarstwa znajdującego się w niewielkiej miejscowości oddalonej 15 km od Siedlec w Wólce Konopnej. Znajdą się tam mieszkania chronione i miejsca pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt ma być miejscem spotkań i pracy dla pracowników Fundacji Leny Grochowskiej.

Kolejna edycja już 9 września 2023r. w Zamku Janów Podlaski.

Znajdź nocleg od 08-09-2023 do 09-09-2023 z Booking.com w lokalizacji Janów Podlaski (Polska)

Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100
Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100

Youri Keulen zwycięża na Singapore T100 Triathlon World Tour, dominując dzięki agresywnemu stylowi wyścigowemu. Kacper Stępniak zajmuje imponujące ósme miejsce.

Czytaj dalej
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena

Olav Aleksander Bu odegrał kluczową rolę w osiągnięciach olimpijskich Kristiana Blummenfelta oraz rekordowych wynikach Gustava Idena

Czytaj dalej