Jak planować sezon z Kalendarzem Triathlonowym?

Na tej stronie dowiesz się krok po kroku, jak zaplanować sezon, tworząc personalny kalendarz triathlonowy.

Co to jest planer ?

Planer to funkcja na stronie kalendarztriathlonowy.pl, która umożliwia, szybkie i przyjemne planowanie startów w zawodach na cały sezon. Planer dostępny jest na https://kalendarztriathlonowy.pl/planer. Działa to podobnie jak większość sklepów internetowych. Różnica jest taka, że ta funkcja jest 100% darmowa. Najpierw wybierasz zawody, które Cię interesują, a następnie jednym kliknieciem dodajesz je do planera (koszyka). Do planera możesz dodawać dowolną ilość zawodów.

Jak dodawać zawody do planera ?

Możesz dodawać zawody do planera na dwa sposoby:

1. Dodawania do planera ze strony zawodów

Wybierz zawody, które Cię interesują i wejdź na ich stronę w kalendarzu. Na przykład Triathlon Mietków. W tabeli obok opisu dystansów pojawiły sie znaki . Wystarczy kliknąć na znak plus przy wybranym dystansie, żeby dodać go do planera. Jak dodawać zawody do planera ?

2. Dodawania do planera z listy zawodów indywidualnych, sztafet, zawodów dla dzieci

Alternatywnie, można dodawać do planera zawody bezpośrednio z listy indywidualnych zawodów triathlonowych, z listy sztafet triathlonowych lub z listy zawodów dla dzieci i młodzieży. Na każdej z wyżej wymienionych stron, po prawej stronie w tabeli znajdziecie ten sam znak , który należy kliknąć żeby dodać zawody do planera.

Jak dodawać zawody do planera ?

Jak zapisać mój planer ?

W trakcie planowania Twój planer powinien wyglądać mniej wiecej tak jak na obrazie poniżej (zawody wybrane losowo :) ) Jak dodawać zawody do planera ? Żeby móc zapisać planer, należy się najpierw zalogować. Kliknij przycisk "Przejdź do logowania", przeniesiemy Cię na stronę logowania. Po udanym zalogowaniu, wrócisz do planera automatycznie. Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz się zarejestrować na kilka sposobów.
  • Standardowa rejestracja email/haslo
  • Rejstracja Twoim kontem z Facebook
  • Rejstracja Twoim kontem z Twitter
  • Rejstracja Twoim kontem z Google
Każdy z wyżej wymienionych sposobów jest opisany na tej stronie w sekcjach poniżej. Jeśli potrzebujesz pomocy, i znalazłeś jej tutaj, daj nam znać przez formularz kontaktowy.

Po udanym zalogowaniu lub zarejestrowaniu, zostaniesz przekierowany do Twojego planera. Tym razem planer powinien wyglądać w ten sposób, jak na obrazie poniżej. Ostatni rzut oka i przechodzisz do podsumowania, klikając w przycisk, "Przejdź do podsumowania".

Jak dodawać zawody do planera ?

To już ostatni krok. Możesz wybrać dowolną nazwę dla Twojego kalendarza, a następnie zapisać planer, klikając w link "Zapisz planer".

Jak dodawać zawody do planera ?

A tak wygląda Twój nowy kalendarz triathlonowy. Udanego planowania!

Jak dodawać zawody do planera ?

Jak edytować moje kalendarze ?

Twoje wszystkie kalendarze (możesz ich mieć dowolnie dużo) są dostępne na stronie Moje Kalendarze. Każdy aktywny kalendarz możesz edytować. Żeby przejść edycji kalendarza, zaloguj się, a następnie otwórz kalendarz który chcesz edytować. W prawym górnym rogu kliknij przycisk "Edytuj Kalendarz" (widoczne na obrazie powyżej). Możesz zmienić nazwę kalendarza. Możesz zmienić ustawienia prywatności tak, żeby kalendarz nie był dostępny publicznie dla innych użytkowników. Możesz też usunąć zawody z kalendarza. Jak dodawać zawody do planera ?

Jak dodawać zawody do istniejącego kalendarza ?

Dodać zawody do istniejącego kalendarza można na dwa sposoby.

Dodawanie zawodów z widoku kalendarza

Przejdź na stronę kalendarza do którego chcesz dodać zawody (musisz się najpierw zalogować). W prawym górnym rogu kliknij przycisk "Dodaj Wydarzenie".

Jak dodawać zawody do planera ?

Następnie wybierz najpierw zawody, a potem dystans na którym chcesz wystartować i kliknij przycisk "Dodaj do kalendarza".

Jak dodawać zawody do planera ?

Dodawanie zawodów do planera

Drugi sposób polega na dodawaniu zawodów do planera. Proces został opisany dokłaniej w sekcji powyżej. Jedyna różnica polega na dokonaniu odpowiedniego wyboru przed zapisaniem planera. Jeśli masz już aktywny kalendarz, będziesz mógł wybrać czy chcesz utowrzyć kolejny, lub czy chcesz dodać zawody do istniejącego kalendarza. Należy wybrać z opcji "Dodaj do istniejącego kalendarza", a następnie z listy wybrać kalendarz do którego chcesz dodać zawody. Jak dodawać zawody do planera ?

Jak się zarejestrować ?

Na stronie kalendarztriathlonowy.pl możesz zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny na stronie stronie https://kalendarztriathlonowy.pl/rejestracja. W formularzu należy podać Twoją nazwę użytkowniką, Twój adres email oraz hasło. Po prawidłowym uzupełnieniu formularza i kliknięcia "Zarejestruj się", zostaniesz automatycznie zalogowny. Możesz teraz w pełni korzystać z wszystkich funkcji serwisu.

Jak się zarejestrować kontem Facebook, Google lub Twitter ?

Rejestracja przez zewnętrzne serwisy internetowe takie jak Facebook, Google lub Twitter, pozwala na pełne korzystania z serwisu kalendarztriathlonowy.com bez konieczności zapamiętywania kolejnego hasła. Link do strony rejestracji: https://kalendarztriathlonowy.pl/rejestracja. Po wybraniu serwisu z którym chcesz się zarejestrować, należy kliknąć odpowiedni link na stronie rejestracji.
Rejestracja z Google, Twitter i Facebook
System przekieruje Cię na stronę zewnętrzną (Facebook, Twitter lub Google) w zależności od wyboru. Na stronie tej podajesz swoje dane do logowania. Po poprawnym zalogowaniu, wrócisz automatycznie na stronę kalendarztriathlonowy.com w celu dokończenia rejestracji. Ponieważ Twitter, Google i Facebook mają różną politykę odnośnie dzielenia się informacjami z partnerami zewnętrznymi, proces dokończenia rejestracji jest inny dla każdej z sieci(FB, Twitter, Google).
Ostatnim krokiem jest podanie adresu email oraz nazwy użytkownika. W zależności od wybranej sieci, w formularzu zobaczysz Twój adres email (rejestracja z Facebook i z Google) lub nazwę użytkownika (rejestracja z Twitter). Możesz zmienić informacje które już są w formularzu. Po kliknięcu przycisku "Kontynuuj" zakończysz proces rejestracji i zostaniesz automatycznie zalogowany. Rejestracja z Google, Twitter i Facebook


Jak się zalogować kontem Facebook, Google lub Twitter ?

Jeśli jesteś już zarejestrowany na stronie kalendarztriathlonowy.com przy użyciu konta Google, Twitter lub Facebook, proces logowania jest błyskawiczny. Przejdź na stronę logowania. Wybierz logowanie z Facebook, Twitter lub Google. System przekieruje Cię na stronę zewnętrzną (Facebook, Twitter lub Google) w zależności od wyboru. Na stronie tej podajesz swoje dane do logowania. Po poprawnym zalogowaniu, wrócisz automatycznie na stronę kalendarztriathlonowy.com już jako zalogowany użytkownik.


Jak eksportować kalendarz do iCalendar?

Kalendarz możesz teraz wykesportować do pliku .ics. Jest to standardowy format używany przez więkość kalendarzy np Kalendarz Google, Kalendarz Outlook lub iCalendar na iphone/mac.
Żeby wyeksportować kalendarz należy przejść na stronę kalendarza. Nad Twoim kalendarzem jest przycisk "Eksport Kalendarza", po naciśnięciu tego przycisku zostanie wygenerowany plik ics, a następnie zapisany w Twojej przeglądarce. Więcej o formacie iCalendar w wikipedii. Rejestracja z Google, Twitter i Facebook