III Duathlon im. gen. F. Kleeberga 2024

Logo Zawodów III Duathlon im. gen. F. Kleeberga 2024
Data20-04-2024
AdresWola Gułowska, Lubelskie Polska
DystanseDuathlon (5km / 20km / 2,5km)
Linkhttps://www.facebook.com
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

III Duathlon pamięci Generała Franciszka Kleeberga odbędzie się 20 kwietnia 2024 roku. Start, meta oraz strefy zmian T1 i T2 zlokalizowane będą na parkingu przy zespole szkół w Woli Gułowskiej. Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę, w godzinach 9:00 - 12:00.

Zawody rozegrane zostaną na dystansie sprinterskim (5-20-2,5) z limitem czasu 2 godziny:

  • Bieg na dystansie 5 km odbędzie się na jednej pętli z limitem czasu 40 minut.
  • Rower na dystansie 20 km (2 pętle) z limitem czasu 1 godzina 40 minut.
  • Bieg na dystansie 2,5 km również na jednej pętli.

Trasa biegowa poprowadzona będzie drogą asfaltową, a trasa rowerowa – także na dobrej jakości asfalcie, będzie płaska. Całkowite zamknięcie ruchu drogowego, obowiązek noszenia kasku sztywnego, zakaz draftingu, oraz używania słuchawek. Pomiar trasy dokonany będzie za pomocą GPS.

W zawodach przewidziane są klasyfikacje i kategorie wiekowe, z podziałem na kobiety i mężczyzn, oraz dodatkowa kategoria dla Żołnierza Wojska Polskiego. Zwycięzcy w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe od sponsorów. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą zawody, otrzymają okolicznościowy medal.

Warunki uczestnictwa określają, że w zawodach mogą startować osoby, które najpóźniej w dniu zawodów mają ukończone 16 lat, posiadają ważną licencję Polskiego Związku Triathlonu oraz zgłoszą się elektronicznie. Opłaty startowe zależą od daty zgłoszenia, zaczynając od 70 zł do 150 zł w dniu zawodów. Dodatkowo przewidziane są biegi młodzieżowe na różnych dystansach dla różnych grup wiekowych.

Znajdź nocleg od 19-04-2024 do 20-04-2024 z Booking.com w lokalizacji Wola Gułowska (Polska)

Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie
Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie

Canyon zaprezentował dwa nowe modele roweru Speedmax CF. Modele Speedmax stały się synonimem innowacji i wydajności, ustanawiając nowe standardy w

Czytaj dalej
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych

Pierwsze zawody World Triathlon Championship Series (WTCS) roku, które miały się odbyć w Abu Dhabi, zostały nagle odwołane w dniu wyścigu z powodu ekstremalnych warunków pogodowych.

Czytaj dalej