Aquathlon Olsztyn - Grand Prix Polski 2024

Logo Zawodów Aquathlon Olsztyn - Grand Prix Polski 2024
Data14-04-2024
AdresOlsztyn, Warmińsko-mazurskie Polska
DystanseAquathlon ( Grand Prix Polski )
Linkhttps://superczas.pl
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

14 kwietnia 2024 r. w Olsztynie odbędą się zawody aquathlonowe, z ograniczeniem do 250 uczestników, dedykowane dla różnych kategorii wiekowych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Biuro zawodów oraz część pływacka będą zlokalizowane w Pływalni Uniwersyteckiej UWM przy ul. J. Tuwima 9, natomiast część biegowa oraz ceremonia dekoracji odbędą się na Stadionie AZS UWM przy ul. Oczapowskiego 12.

Zawody podzielone są na kategorie wiekowe:

  • Dzieci 7-8 lat i 9-10 lat: te kategorie nie są wliczane do klasyfikacji końcowej, z dystansami odpowiednio 50-200 m i 100-500 m dla pływania.
  • Żak 11-12 lat, Młodzik 13-14 lat, Junior Młodszy 15-17 lat, i Junior 18-19 lat: wszystkie te kategorie są wliczane do klasyfikacji końcowej, z rosnącymi dystansami pływackimi i biegowymi.
  • Kategorie Age Group dla osób w wieku 18 lat i więcej, podzielone na grupy 18-29, 30-39, 40-49, oraz 50 lat i więcej, nie są wliczane do klasyfikacji końcowej, z dystansami pływackimi i biegowymi od 400 do 5000 m.

Zawody będą przeprowadzane w pływalni krytej o długości 25 m, a uczestnicy będą startować ze skoku do wody lub z pozycji, gdzie jedna ręka jest na ścianie basenu. Pływanie odbywa się na zasadzie „strona P – strona L”, w zależności od liczby uczestników. Stosowanie pianek neoprenowych, skór pływackich, i strojów triathlonowych podczas pływania jest zabronione i skutkuje karą czasową 20 sekund. W biegu niedozwolone są kolce lekkoatletyczne, a ich użycie również skutkuje karą 20 sekund.

Zapisy oraz opłaty startowe są dostępne online, z różnymi progami cenowymi w zależności od daty rejestracji. Możliwe są również wpłaty zbiorcze dla klubów. Harmonogram zawodów, w tym odbiór pakietów startowych i rozpoczęcie poszczególnych biegów i pływań, zostanie szczegółowo określony i opublikowany przed zawodami.

Znajdź nocleg od 13-04-2024 do 14-04-2024 z Booking.com w lokalizacji Olsztyn (Polska)

Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie
Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie

Canyon zaprezentował dwa nowe modele roweru Speedmax CF. Modele Speedmax stały się synonimem innowacji i wydajności, ustanawiając nowe standardy w

Czytaj dalej
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych

Pierwsze zawody World Triathlon Championship Series (WTCS) roku, które miały się odbyć w Abu Dhabi, zostały nagle odwołane w dniu wyścigu z powodu ekstremalnych warunków pogodowych.

Czytaj dalej