Indoor triathlon series 2024

W 2024 rozpoczyna się nowe wydarzenie sportowe – Seria Indoor Triathlon. Organizowane przez Sport Evolution, zespół odpowiedzialny za IRONMAN w Polsce, zawody odbędą się w trzech miastach: Gdyni, Warszawie i Piasecznie.

Harmonogram Zawodów Indoor Triathlon 2024

Zawody będą miały miejsce w następujących terminach:

Format Zawodów

Uczestnicy mają do pokonania 600 metrów basenie, następnie 15 kilometrów jazdy na rowerze stacjonarnym i 3 kilometry biegu na bieżni. Całość odbywa się pod dachem, co jest unikalnym rozwiązaniem w triathlonie.

Komentarz Organizatora

Piotr Jakóbik z Sport Evolution podkreśla, że Indoor Triathlon jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla zaawansowanych triathlonistów chcących sprawdzić swoją formę zimą, ale przede wszystkim dla osób, które nigdy wcześniej nie brały udziału w podobnych wyzwaniach. Wskazuje, że pływanie w otwartych wodach często stanowi barierę dla nowych uczestników, a seria Indoor Triathlon eliminuje ten problem, odbywając się w basenach o długości 25 metrów.

Rejestracja i Informacje Dodatkowe

Ze względu na ograniczoną pojemność basenów, liczba miejsc w każdej edycji zawodów jest ograniczona. Rejestracja online już się rozpoczęła, a osoby zapisujące się wcześnie mogą liczyć na niższą opłatę startową. Więcej informacji można znaleźć na stronach www.indoortriathlon.com.pl oraz www.sportevolution.pl.