102 Triatlony IRONMAN
102 Triatlony IRONMAN fot: tri247.com

Sean Conway, fenomen wytrzymałości, osiągnął niewiarygodny wyczyn, kończąc 102 triatlony Ironman w ciągu 102 dni. Ten 43-letni sportowiec codziennie pokonywał dystans 2,5 mili pływania, 112 mil jazdy na rowerze i 26,2 mili biegu (maraton). Sean ustanawił nowy rekord świata. W ten sposób przewyższył poprzedni rekord, który wynosił 101 triatlony Ironman w ciągu 101 dni. Poprzedni rekord należał do amerykańskiego triathlonisty Jamesa ‘Iron Cowboy’ Lawrence’a w 2021 roku.

14 351,4 mil triathlonowej przygody

Podczas swojej trzymiesięcznej podróży wytrzymałości, Conway przemierzył zdumiewające 14 351,4 mili, co jest ponad dwukrotnie większą odległością niż między Londynem a Kapsztadem. Za ten niesamowity wysiłek Conway zebrał do tej pory 70 000 funtów na rzecz organizacji charytatywnej dla dzieci.

Codzienna rutyna Conwaya zaczynała się około godziny 5:00 w centrum rekreacyjnym w Mold. Wyzwanie obejmowało walkę ze wszystkimi warunkami pogodowymi, infekcjami klatki piersiowej i różnymi urazami mięśni. Każdy dzień kończył się około godziny 19:00, pozostawiając wystarczająco dużo czasu na fizjoterapię, czas z rodziną i sen. A następnie zaczynało się to wszystko od nowa.

6000 – 8000 kalorii dziennie

Sean potrzebował znacznej ilości paliwa, aby przetrwać ten wyczyn wytrzymałości – spożywał między 6000 a 8000 kalorii dziennie. W tym garnki śmietany, walijskie ciastka, biltong, banany i tonę makaronu.

Rekord Świata zdobyty 102 triatlony Ironman

Podróż, która rozpoczęła się 10 kwietnia, zakończyła się późno w czwartek, kiedy to ukończył 102. triatlon Ironman w ciągu tylu dni. Conway odzwierciedlił swoje osiągnięcie rekordu świata z surową szczerością i dumą.

“Były to zdecydowanie najtrudniejsze trzy miesiące mojego życia. Nie życzyłbym tego, przez co przeszedłem, nawet mojemu najgorszemu wrogowi, ale jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy z zespołem” – wyznał Conway.

Najbardziej poruszające dla niego było wsparcie społeczności pływaków, rowerzystów i biegaczy, którzy niezależnie od pogody codziennie wychodzili, aby go wspierać. Conway wyraził nadzieję, że zainspiruje nowe pokolenie ultra-wytrzymałościowych sportowców.

102 triathlony Ironman + 1

Wygląda na to, że Sean nie zamierza zatrzymać się na 102 triatlonach. W piątek rano opublikował na swoim profilu społecznościowym informację, że wraca na 103. triatlon, przygotowując się do codziennego pływania.

Do tej pory niesamowity wysiłek Seana zebrał 70 000 funtów na rzecz jego wybranej organizacji charytatywnej, True Venture, która ma na celu pomóc dzieciom spróbować sportu, pokochać sport i pozostać w sporcie. Aby przekazać darowiznę, odwiedź stronę trueventure.org.uk/donate.

źródło: tri247.com