Okularki Form Smart Swim Googles
Okularki Form Smart Swim Googles

World Triathlon potwierdził, że okularki pływackie Form Smart Swim Googles są dozwolone we wszystkich formatach zawodów triathlonowych. To ważna decyzja dla technologii w sporcie, dokonana przez Komitet Techniczny World Triathlon. Dzięki tej zgodzie, okularki pływackie FORM są legalne w World Triathlon, Super League Triathlon (SLT), Professional Triathletes Organisation (PTO), USA Triathlon (USAT) oraz we wszystkich wyścigach sankcjonowanych przez World Triathlon.

Rewolucja w Pływaniu

Używając okularów FORM podczas zawodów, zarówno profesjonalni, jak i amatorscy sportowcy mogą korzystać z wyświetlacza w okularach. Użytkownicy okularków FORM mają dostęp do swoich danych w czasie rzeczywistym i mogą utrzymać się na wyznaczonym tempie. “To przełomowy moment dla FORM i całego sportu triathlonu”, powiedział Dan Eisenhardt, dyrektor generalny FORM.

Technologia na Służbie Sportowcom

FORM podkreśla, że pływanie było dotychczas niedoceniane przez technologię. Pływacy tradycyjnie musieli polegać na zegarze, flagach, odległości do boi czy trenerze, aby ocenić swoje tempo i/lub dystans. Wprowadzone w 2019 roku inteligentne okulary pływackie FORM pomogły odmienić sposób treningu sportowców w wodzie.

Technologia Zmieniająca Sposób Pływania

W 2021 roku FORM wprowadziło Workouts, gdzie użytkownicy FORM mogą wybierać spośród ponad 1 500 treningów. Treningi zostały zaprojektowane przez trenerów pływania i triathlonu. Dane treningowe są widoczne w okularkach, które mają zintegrowany wyświetlacz.

Kristian Blummenfelt i Skye Moench podkreślają, jak okulary pływackie Form Smart Swim Googles stały się niezbędnym narzędziem treningowym. Okulary te zdobyły uznanie wśród profesjonalnych sportowców i entuzjastów triathlonu.

Dlaczego Blummenfelt Wybrał okularki pływackie FORM?

Kristian Blummenfelt, aktualny mistrz olimpijski, świata w triathlonie i Ironman, zaczynał korzystać z okularów FORM. Dla niego technologia ta jest kluczem do analizy danych i doskonalenia techniki pływania.

Skye Moench, wielokrotna mistrzyni Ironman i 70.3, korzysta z okularów FORM, aby zyskać pewność siebie przed startem w zawodach. Dzięki nim wie dokładnie, jakie tempo osiąga podczas treningów.

Moench podkreśla, że okulary FORM są lepsze niż tradycyjne zegarki treningowe. Dzięki nim sportowcy mogą skupić się na technice pływania, nie martwiąc się o mierzenie czasu.

Blummenfelt ma nadzieję na wersję okularów FORM przeznaczoną do zawodów. Moench z kolei wskazuje na zalety okularów w porównaniu z zegarkami.

Gdzie kupić okularki pływackie FORM Smart Swim Goggles ?

Okularki Form można kupić m.in na Amazon.pl, link do zakupów tutaj: Okularki pływackie Form. Cena ok 1300PLN (270EUR), na ten moment nie ma bezpośredniej konkurencji lub podobnego produktu. Okularki Form z Amazon.pl z dostawą Prime dostępne nawet na kolejny dzień roboczy.

Opinie Ekspertów

“Możliwość noszenia okularów FORM w zawodach pomoże profesjonalnym i amatorskim triathlonistom w wielu aspektach”, wyjaśnił Brian Johns, szef działu Coaching Science w FORM. PTO CEO Sam Renouf oraz Michael D’hulst, dyrektor generalny i współzałożyciel Super League Triathlon, również wyrazili swoje pozytywne opinie na temat wprowadzenia nowej technologii do zawodów.

Oficjalne Stanowisko USA Triathlon

Mark Turner, Komisarz Sędziów USA Triathlon, dodał: “USA Triathlon zawsze będzie dążyć do współpracy z tymi, którzy chcą wprowadzać innowacje do triathlonu. Cieszymy się, że możemy potwierdzić, że okulary FORM są legalne do użytku w wyścigach sankcjonowanych przez USAT”.

Kup okularki FORM Smart Swim