Lucy Charles-Barclay na czele listy startowej w T100 Triathlon World Tour Miami
Lucy Charles-Barclay na czele listy startowej w T100 Triathlon World Tour Miami

Lucy Charles-Barclay rozpocznie sezon 2024 na zawodach T100 Triathlon World Tour Miami. Jest to pierwsze wydarzenie z cyklu T100 Triathlon World Tour. Oprócz niej na liście startowej znajdują się inne znane nazwiska, takie jak byłe mistrzynie świata IRONMAN – Anne Haug i Daniela Ryf. Zawody odbędą się na słynnym torze Homestead Miami Speedway.

Kto wystartuje w T100 Triathlon World Tour Miami?

W wyścigu wezmą udział Haug i Charles-Barclay, obie zaliczane do piątki najlepszych zawodniczek według rankingu PTO. Będzie to ich pierwsze bezpośrednie starcie od czasu, gdy Charles-Barclay zdobyła tytuł mistrzyni świata IRONMAN w Kona w zeszłym roku. Obie zawodniczki trenuje Dan Lorang, co dodaje pikantności ich rywalizacji po długiej przerwie zimowej.

Kto jeszcze na liście?

Na liście startowej znajdują się również inne znaczące nazwiska, jak wielokrotna mistrzyni świata IRONMAN Ryf, która jest traktowana jako czarny koń na dystansie 100km, oraz Brytyjka Kat Matthews, która ogłosiła, że w 2024 roku będzie równoważyć starty w T100 Tour i serii IRONMAN Pro.

Nieobecni na liście startowej Miami T100

Wśród ośmiu nieobecnych zawodniczek z kontraktami, trzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w tym amerykańskie duety Taylor Spivey i Taylor Knibb oraz obrończyni tytułu olimpijskiego Flora Duffy. Inne znane zawodniczki, takie jak wielokrotna zwyciężczyni wyścigów PTO Ashleigh Gentle, zdecydowały się na start w późniejszych zawodach cyklu.


Zawody T100 Triathlon World Tour Miami zapowiadają się ekscytująco, z udziałem czołowych triathlonistek świata. Rywalizacja na słynnym torze Homestead Miami Speedway będzie nie tylko testem formy po zimowej przerwie, ale również okazją do bezpośredniej rywalizacji między najlepszymi. Kibice z pewnością z niecierpliwością czekają na ogłoszenie pozostałych dzikich kart, które uzupełnią listę startową.