Nowy KalendarzTriathlonowy.pl

Elemental Tri Series Białystok Triathlon 2024

Logo Zawodów Elemental Tri Series Białystok Triathlon 2024
Data18-08-2024
AdresBiałystok, Podlaskie Polska
DystanseAquabike
Triathlon - olimpijski (1,5 km / 40 km / 10 km) ( Mistrzostwa Polski AG )
Triathlon - olimpijski (1500m / 40km / 10km) ( Mistrzostwa Polski AG )
Triathlon - sprint (750m / 20km / 5km) ( Mistrzostwa Polski Elita/U23 )
Triathlon - super sprint (200 m / 10 km / 2,5 km)
Linkhttp://triathlonseries.pl
OrganizatorLabosport
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Elemental Tri Series Białystok Triathlon 202. W 2024 roku Białystok stanie się areną dla serii wydarzeń triathlonowych Elemental Tri Series, prezentując szeroki wachlarz wyzwań dla zawodników na różnych poziomach zaawansowania. Od dystansów sprinterskich z draftingiem po mistrzostwa w aquabike, to wydarzenie obiecuje być prawdziwym świętem dla miłośników triathlonu.

Elemental Tri Series Białystok Triathlon 2024 oferuje zawody na dystansie sprinterskim z draftingiem dla kategorii Age-Group, co stanowi doskonałą okazję dla amatorów do rywalizacji w dynamicznym i szybkim wyścigu. Dystans ten, obejmujący 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu, wymaga od zawodników nie tylko wytrzymałości, ale także umiejętności taktycznych i szybkości. Dla młodszych uczestników przewidziano dystans supersprinterski z draftingiem, skierowany do kategorii Młodzik i Junior Młodszy. Ten format zawodów (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu) jest idealny dla młodych sportowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem.

Mistrzostwa Polski w Triathlonie i Aquabike

Szczególnym punktem programu będą ENEA Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprint z draftingiem dla kategorii Elita, U23 i Junior. To prestiżowe wydarzenie przyciągnie najlepszych polskich triathlonistów, którzy będą rywalizować na dystansie 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Zawody te będą nie tylko testem szybkości i wytrzymałości, ale także umiejętności strategicznego wykorzystania draftingu, co dodaje dodatkowego wymiaru taktycznego.

W programie znajdą się również Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie, co jest wyrazem wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami i podkreśleniem inkluzji w świecie sportu. To wydarzenie daje szansę na pokazanie niezwykłej determinacji i siły, jaką wykazują się paratriathloniści.

Dodatkowo, dla amatorów, którzy preferują dłuższe dystanse, organizowane będą Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie standardowym (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu) bez draftingu. To wyzwanie dla tych, którzy cenią sobie wytrzymałość i długodystansową rywalizację. Równolegle odbędą się Mistrzostwa Polski w Aquabike na dystansie standardowym (1,5 km pływania i 40 km jazdy na rowerze) bez draftingu, co jest świetną opcją dla tych, którzy chcą skupić się na dwóch dyscyplinach.

Wszystkie rywalizacje:

  • DYSTANS SPRINTERSKI Z DRAFTINGIEM (0,75-20-5) – AGE-GROUP
  • PUCHAR POLSKI W TRIATHLONIE 2024
  • DYSTANS SUPERSPRINTERSKI Z DRAFTINGIEM (0,4-10-2,5) – Młodzik, Junior Młodszy
  • ENEA MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE NA DYSTANSIE SPRINT (0,75-20-5) Z DRAFTINGIEM – Elita, U23, Junior
  • Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie
  • MISTRZOSTWA POLSKI W TRIATHLONIE NA DYSTANSIE STANDARD (1,5-40-10) BEZ DRAFTINGU – Age-Group
  • MISTRZOSTWA POLSKI W AQUABIKE NA DYSTANSIE STANDARD (1,5-40) BEZ DRAFTINGU – Age-Group
Znajdź nocleg od 17-08-2024 do 18-08-2024 z Booking.com w lokalizacji Białystok (Polska)

Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100
Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100

Youri Keulen zwycięża na Singapore T100 Triathlon World Tour, dominując dzięki agresywnemu stylowi wyścigowemu. Kacper Stępniak zajmuje imponujące ósme miejsce.

Czytaj dalej
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena

Olav Aleksander Bu odegrał kluczową rolę w osiągnięciach olimpijskich Kristiana Blummenfelta oraz rekordowych wynikach Gustava Idena

Czytaj dalej