ChampionMan Duathlon Czempiń 2021

Logo Zawodów ChampionMan Duathlon Czempiń 2021
Data18-09-2021
AdresCzempiń, Wielkopolskie Polska
DystanseDuathlon (10km / 60km / 10km)
Duathlon (2,5km / 20km / 2,5km)
Kids - duathlon ( Coccodrillo )
Linkhttp://www.duathlonczempin.pl
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Zawody zostały przełożone. Data startu została zmieniona z 08-05-2021 na 18-09-2021.

ChampionMan Duathlon Czempiń 2021

Piąta edycja największych zawodów duathlonowych w Polsce.

MISTRZOSTWA POLSKI W DUATHLONIE NA DYSTANSIE ŚREDNIM

Drodzy zawodnicy

W dniach 18.09.2021 (nowa data) roku po raz piąty spotkamy się podczas zawodów ChampionMan Duathlon Czempiń.

Czempińskie zawody to najbardziej prestiżowa i największa tego typu impreza w Polsce.

W 2021 roku po raz drugi przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10km biegu-60km na rowerzez i 10 km biegu.

Mistrzostwa odbywać się będą w kategorii open (zawodnicy Pro i amatorzy), młodzieżowców U23, a także wśród najlepszych amatorów w swoich kategoriach wiekowych, gdzie będzie prowadzona klasyfikacja wiekowa co 5 lat. Oczywiście nie zabraknie także lokalnych kategorii w których wyłonieni zostaną Mistrzowie i Mistrzynie Powiatu Kościańskiego oraz Gminy Czempiń.

Championman Duathlon Czempiń 2021 to oczywiście nie tylko mistrzostwa Polski na Dystansie Średnim, to tradycyjnie także Sprint (5km biegu-20km biegu-2,5km biegu) i zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon.

Championman Duathlon Czempiń od początku jest wyjątkowy na polskiej scenie multisportowej. W roku 2016 w Czempiniu po raz pierwszy w naszym kraju, zorganizowaliśmy zawody duathlonowe na dystansie 10km bieg-60km rower-10km bieg , w konwencji bez draftingu . Dodatkowo został rozegrany dystans Sprint (5km bieg-20 km rower-2,5 km bieg) .Wówczas w obu dystansach wystartowało prawie 400 osób. Liczba ta była imponująca w porównaniu z innymi, szosowymi duathlonami organizowanymi wówczas w Polsce. Do współpracy zaprosiliśmy legendę polskiego triathlonu –Jerzego Górskiego, który jest z nami do dziś, wspiera nas organizacyjnie i wita na mecie każdego Championmana.

Rok 2017 przyniósł dalszy rozwój imprezy i stała się ona wręcz kultowa w środowisku sportowym. Zawody odniosły ogromny sukces i potwierdziły, że Championman jest bardzo popularny wśród zawodników z całej Polski. Jak się okazało były to największe zawody duathlonowe jakie dotychczas odbyły się w Polsce i jedne z większych w Europie. Łącznie w zawodach dla dorosłych i dzieci wystartowało prawie 900 osób !

W roku 2018 Championman ugruntował pozycje największego i najlepiej zorganizowanego duathlonu w Polsce, a 1200 osób które wystartowało w zawodach dla dorosłych i dzieci plasował Championmana wśród największych imprez duathlonowych na świecie przewyższając liczebnością uczestników, większość tak prestiżowych zawodów duathlonowych, jakim są zawody z serii POWERMAN, czyli duathlonowego odpowiednika Ironmana w triathlonie. Mimo dużej ilości zawodników udało się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami dodatkowymi: koncerty miejscowych wykonawców, projekcja filmu „ Najlepszy” i spotkanie z Jerzym Górskim. Expo, Koncert zespołu Luxtorpeda.

Rok 2019 i czwarta edycja zawodów Championman Duathlon Czempiń na zawsze zapisze się w kartach historii polskiego multisportu. Pierwszy raz bowiem w historii, odbyły się w Polsce Mistrzostwa w duathlonie na Dystansie Średnim w konwencji bez draftingu (zakaz jazdy na etapie rowerowym w grupie).

Było to także odwołanie się do historii duathlonu w ogóle, ponieważ właśnie na podobnym dystansie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Świata w duathlonie, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku, w Palm Springs,wówczas było to 10km -62km- 10 km . Zwyciężył w nich Amerykanin Keny Sousa – pierwsza wielka gwiazda wśród multisportowców.

W Czempiniu pierwsze historyczne tytuły mistrzowskie na dystansie średnim bez draftingu po wspaniałej walce zdobyli Łukasz Kalaszczyński i Małgorzata Otworowska.

Wierzymy, że piąta edycja dostarczy ponownie niezapomnianych wrażeń wszystkim startującym, a także rodzinom i kibicom.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na Championman Duathlon Czempiń 2021

 

Konrad Malicki Burmistrz Gminy Czempiń

Izabela i Piotr Lisieccy PonoKai Sport & Event

 

 

Znajdź nocleg od 17-09-2021 do 18-09-2021 z Booking.com w lokalizacji Czempiń (Polska)

Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena

Olav Aleksander Bu odegrał kluczową rolę w osiągnięciach olimpijskich Kristiana Blummenfelta oraz rekordowych wynikach Gustava Idena

Czytaj dalej
Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie
Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie

Canyon zaprezentował dwa nowe modele roweru Speedmax CF. Modele Speedmax stały się synonimem innowacji i wydajności, ustanawiając nowe standardy w

Czytaj dalej