Beskid Extreme Duathlon Wisła 2024

Logo Zawodów Beskid Extreme Duathlon Wisła 2024
Data20-04-2024
AdresWisła, Śląskie Polska
DystanseDuathlon (14km / 65km / 5km)
Duathlon (5km / 28km / 5km)
Linkhttps://www.plxtri.com
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Beskid Extreme Duathlon to zawody organizowane przez Holistix Group, z współudziałem Hotelu Podium w Wiśle. Zawody odbędą się 20 kwietnia 2024 na terenie gminy Wisła, Istebna i Nadleśnictwa Wisła.

Zawody oferują dwa dystanse: Dystans L, który składa się z 14 km biegu górskiego, 65 km jazdy na rowerze oraz dodatkowych 5 km biegu, oraz Dystans M, który obejmuje 5 km biegu górskiego, 28 km jazdy na rowerze (z 700 m przewyższenia) i kolejne 5 km biegu. Ważnym elementem jest zasada non-drafting w jeździe na rowerze, czyli utrzymanie minimalnego odstępu 10 metrów od poprzedzającego zawodnika i zakaz wyprzedzania trwający dłużej niż 60 sekund. Nawierzchnia rowerowa jest w 100% asfaltowa, a trasa biegowa prowadzi głównie ścieżkami leśnymi i jest technicznie wymagająca.

Zawodnicy muszą posiadać między innymi telefon komórkowy z roamingiem, numer startowy, oraz w zależności od warunków pogodowych, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę i rękawiczki. Limit czasu na ukończenie zawodów wynosi 5 lub 8 godzin, w zależności od dystansu.

Znajdź nocleg od 19-04-2024 do 20-04-2024 z Booking.com w lokalizacji Wisła (Polska)

Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie
Canyon Speedmax CF – Nowa era w triathlonie

Canyon zaprezentował dwa nowe modele roweru Speedmax CF. Modele Speedmax stały się synonimem innowacji i wydajności, ustanawiając nowe standardy w

Czytaj dalej
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych

Pierwsze zawody World Triathlon Championship Series (WTCS) roku, które miały się odbyć w Abu Dhabi, zostały nagle odwołane w dniu wyścigu z powodu ekstremalnych warunków pogodowych.

Czytaj dalej