Odwołanie WTCS w Abu Dhabi i Rozszerzenie List Startowych
Odwołanie WTCS w Abu Dhabi 2024

Nagłe Odwołanie Zawodów Abu Dhabi WTCS 2024

Pierwsze zawody World Triathlon Championship Series (WTCS) Abu Dhabi roku zostały nagle odwołane w dniu wyścigu. Powodem ekstremalne warunki pogodowe. To wydarzenie pozostawiło wielu sportowców i federacje narodowe z problemem finansowym oraz dylematem związanym z kwalifikacjami olimpijskimi do Igrzysk w Paryżu.

Reakcja World Triathlon

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, World Triathlon ogłosiło, że niektóre listy startowe zostaną rozszerzone. Decyzja ta nie obejmuje jednak dodania wydarzenia Mixed Team Relay do kalendarza.

Zwiększenie Liczby Uczestników

Zarząd World Triathlon zatwierdził zwiększenie liczby miejsc na listach startowych w dziewięciu lokalizacjach World Triathlon Cup Races. Zawody WTCS w Yokohamie i Cagliari zwiększą liczbę wpisów z 55 do 60 na płeć. Listy startowe na Pucharach Świata w Hongkongu, Chengdu, Huatulco, Samarkandzie i Wollongong wzrosną z 65 do 70 sportowców na płeć. World Triathlon Para Series Montreal i Para Cups w Taranto i Besançon, zwiększy się o dwóch zawodników na płeć.

Brak Zastępstwa dla Mixed Team Relay

Mimo ustępstw dla indywidualnego harmonogramu wyścigów, World Triathlon potwierdziło, że nie będzie dodatkowego wydarzenia Mixed Team Relay przed końcem cyklu. Ostateczny wyścig odbędzie się podczas World Triathlon Cup w Huatulco.


Odwołanie WTCS w Abu Dhabi wywołało znaczące zmiany w kalendarzu triathlonowym, zwiększając szanse dla sportowców na zdobycie punktów kwalifikacyjnych przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu. Decyzje te pokazują elastyczność i gotowość organizacji do dostosowania się do nieprzewidzianych okoliczności, mając na uwadze dobro zawodników.