IO Paryż 2024 WTCS Abu Dhabi kluczowy dla kwalifikacji
IO Paryż 2024 WTCS Abu Dhabi kluczowy dla kwalifikacji

WTCS Abu Dhabi – początek rywalizacji – wydarzenie odwołane

Aktualizacja 8 marca 2024

Serie WTCS powracają na tor Yas Marina Circuit, rozpoczynając zmagania o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Abu Dhabi WTCS to okazja do zdobycia pierwszych punktów na drodze do mistrzostw świata WTCS w 2024 roku.

Kwalifikacje IO podczas WTCS Abu Dhabi- jak to działa?

Każda federacja narodowa ma własne zasady kwalifikacji. Abu Dhabi, wraz z Yokohama i Cagliari, odgrywa kluczową rolę w określeniu, ile zawodników federacja może wysłać na Igrzyska. Maksymalnie trzech zawodników z danego kraju może zakwalifikować się do indywidualnych konkurencji, jeśli znajdą się wśród 30 najlepszych w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Francja i Wielka Brytania na czele

Francja i Niemcy wydają się mieć zapewnione trzy miejsca w konkurencjach męskich. Hiszpania ma realne szanse na zwiększenie swojego kontyngentu. W konkurencjach kobiet, Francja, Wielka Brytania, Niemcy i USA mają obecnie pozycje pozwalające na wystawienie trzech zawodniczek.

Francuskie gwiazdy i brytyjskie nadzieje

Wśród Francuzów, Dorian Coninx i Cassandre Beaugrand muszą potwierdzić swoją formę w Abu Dhabi, aby ostatecznie zapewnić sobie miejsce na Igrzyskach. W Wielkiej Brytanii, Beth Potter już zapewniła sobie miejsce, a pozostałe zawodniczki będą walczyć o dwa wolne miejsca.

USA i Australia w rywalizacji

W Stanach Zjednoczonych i Australii, kluczowe zawody odbędą się odpowiednio w Yokohama i Cagliari. Wyniki tych zawodów będą miały decydujące znaczenie dla kwalifikacji olimpijskiej.

Sztafeta mieszana – dodatkowa szansa

Kwalifikacje do sztafety mieszanej to osobna rywalizacja. z trzema już zakwalifikowanymi krajami (Francja, Wielka Brytania, Niemcy) i kolejnymi sześcioma, które będą walczyć o miejsca na Igrzyskach w tej konkurencji.


WTCS Abu Dhabi to nie tylko prestiżowe zawody, ale kluczowy moment w drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Wyniki mogą zaważyć na składach narodowych i szansach na medal olimpijski.