Od ponad 6 lat zbieramy dla Was informacje o zawodach triathlonowych w Polsce. Pomysł na aplikację mobilną kiełkował w naszych głowach przez jakiś czas i w tym roku się zmaterializował 🙂 Aplikacja Kalendarz Triathlonowy to wszechstronne narzędzie dla triatlonistów na każdym etapie ich rozwoju. Zaprojektowana z myślą o potrzebach sportowców, którzy chcą osiągać lepsze wyniki, śledzić swoje postępy i uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach triathlonowych w Polsce. Dzisiaj opiszemy, jak szukać zawodów triathlonowych, a w kolejnym artykule przedstawimy jak korzystać z planów treningowych w aplikacji.

Mimo wczesnej fazy rozwoju aplikacji, oferuje ona już kilka przydatnych funkcji. Przede wszystkim, udostępnia najbardziej aktualną listę zawodów triathlonowych w Polsce. Zawody można przeglądać na mapie, w kalendarzu lub na liście.

Kalendarz Triathlonowy

Kalendarz Triathlonowy

Większość osób planuje sezon triathlonowy z wyprzedzeniem, starając się pogodzić zawody z planami rodzinnymi i zawodowymi. Wcześniejsze planowanie startów w sezonie triathlonowym ma kilka zalet, m.in.:

  • większa szansa na załapanie się na dane zawody,
  • niższy koszt wpisowego,
  • niższy koszt noclegu,
  • oraz oczywiście więcej czasu na zaplanowanie całej logistyki związanej ze startem w zawodach triathlonowych.

Najprostszym sposobem jest przeglądanie kalendarza zawodów triathlonowych. W aplikacji masz dostęp do kalendarza, z którego możesz przejść do szczegółów interesujących Cię zawodów.

Mapa Triathlonowa

Mapa Triathlonowa

Na mapie triathlonowej możesz znaleźć zawody w najbliższej okolicy. Udostępniając aplikacji swoją lokalizację, wyszukiwanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Zobaczysz wtedy swoje położenie na mapie. Z widoku mapy można przejść do szczegółów zawodów. Przykładowo, jeśli wiesz, że będziesz w konkretnym miejscu, możesz sprawdzić, czy nie ma tam przypadkiem zawodów, w których chciałbyś wystartować.

Ulubione zawody

W aplikacji możesz stworzyć swój własny kalendarz triathlonowy. Odwiedzając szczegółowe informacje o zawodach, możesz dodać je do swojej listy. Działa to podobnie do zakładek w przeglądarce czy dodawania do ulubionych w sklepach internetowych lub na Allegro. Aby dodać zawody do ulubionych, wystarczy kliknąć ikonkę zakładki w prawym górnym rogu w szczegółach konkretnych zawodów. Wszystkie zawody, które dodasz do listy ulubionych, są widoczne na ekranie startowym. Ponieważ zawody możesz dowolnie dodawać i usuwać, możesz spokojnie zaplanować swój idealny sezon triathlonowy.

Ulubione zawody

Dlaczego warto to robić ?

Dodanie zawodów, w których chcesz wystartować, pozwoli ci uporządkować planowanie sezonu. Jesteś w stanie ocenić, czy różnica czasu między zawodami, w których chcesz wziąć udział, jest wystarczająca, aby się odpowiednio zregenerować.

Dodatkowym bonusem zapisywania zawodów do ulubionych jest wyświetlanie ich w Twoich planach treningowych. W aplikacji masz do wyboru kilka planów treningowych (będzie ich więcej, a o przygotowaniu planów treningowych napiszemy osobny tekst). Aby wystartować plan, wystarczy tylko kliknąć rakietę, wybrać nazwę planu i datę startu. W widoku Twojego planu treningowego zobaczysz na kalendarzu wszystkie treningi wykonane (zielone) i do wykonania (różowe). Na niebiesko będą wyświetlone Twoje zapisane zawody. Dzięki temu możesz wybrać dokładnie takie zawody, które są blisko terminu, w którym kończysz swój plan treningowy lub jeszcze lepiej, tak dobrać plan treningowy i datę jego startu, aby kończył się przed zawodami, w których chcesz wystartować.

Jeśli korzystając z aplikacji chciałbyś nam przekazać opinię lub zasugerować zmiany lub nowe funkcje, daj nam znać. Postaramy się każdą opinię wziąć pod uwagę i, jeśli to możliwe, wprowadzić poprawki czy ulepszenia. Aplikacje możesz pobrać w App Store oraz z Google Play.