Miłosz Sowiński Mistrzem Polski na dystansie długim Castle Triathlon Malbork 2023
Miłosz Sowiński Mistrzem Polski na dystansie długim Castle Triathlon Malbork 2023 / fot. Radosław Konczyński

Miłosz Sowiński nie tylko spełnił swoje obietnice, ale również udowodnił, że jest jednym z najlepszych triathlonistów w Polsce. Podczas zawodów Castle Triathlon Malbork, Miłosz Sowiński zdominował mistrzostwa Polski na długim dystansie. Miłosz Sowiński zrealizował swoje cele: zdobycie mistrzostwa kraju i złamanie magicznej bariery 8 godzin.

Castle Triathlon Malbork: Miłosz Sowiński wygrywa po raz kolejny

Przed startem, Sowiński był pełen determinacji i zapowiadał, że ma dwa główne cele: zdobycie mistrzostwa Polski i złamanie 8 godzin. Jego postawa od początku wyścigu była imponująca. Wychodząc z wody, Sowiński znalazł się na 5. miejscu. Jednak to na etapie rowerowym narzucił mocne tempo, które zaskoczyło wielu obserwatorów.

Po przejściu do biegu, Sowiński miał już 9 minut przewagi nad drugim zawodnikiem. Jego zwycięstwo stało się oczywiste kilka kilometrów przed metą, a kibice na profilu zawodnika na Instagramie zaczęli typować jego końcowy czas. Ostatecznie, Sowiński przekroczył linię mety z imponującym czasem 7:55:47, powtarzając swój sukces z 2020 roku.

Podium Mistrzostw Polski w Triathlonie na dystansie długim

Za Sowińskim, na drugim miejscu, finiszował Piotr Ławicki z czasem 08:05:39, a trzecie miejsce na podium zdobył Jacek Tyczyński, kończąc rywalizację z czasem 08:18:16.

Castle Triathlon Malbork kolejne mistrzostwa Polski

Triathloniści startowali w rzece Nogat u stóp Zamku w Malborku. Następnie pokonali jedną z najszybszych tras kolarskich w Polsce, prowadzącą przez tereny Żuław Wiślanych. Na zakończenie wyścigu zawodnicy mieli do pokonania bieg, który był częściowo poprowadzony przez tereny Muzeum Zamkowego w Malborku.