Nowy KalendarzTriathlonowy.pl

Hoffer Triathlon Działdowo 2024

Logo Zawodów Hoffer Triathlon Działdowo 2024
Data02-06-2024
AdresDziałdowo, Mazowieckie Polska
DystanseKids - aquathlon
Sztafeta - 1/4 ironman (950m / 45km / 10,5km)
Sztafeta - 1/8 ironman (475m / 22,5km / 5,25km)
Triathlon - 1/4 ironman (950m / 45km / 10,5km)
Triathlon - 1/8 ironman (475m / 22,5km / 5,25km)
Linkhttps://domety.pl
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Hoffer Triathlon Działdowo 2024 to nowy triathlon w kalendarzu, który odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2024 roku.

Start zaplanowano o godzinie 10:30 dla dystansu 1/4 Ironman oraz o 12:00 dla dystansu 1/8 Ironman. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia zawodów to malownicza plaża miejska nad Zbiornikiem Retencyjnym oraz Stadion Sportowy MOSiR przy ul. Robotniczej 10.

Dystanse w triathlonie Hoffer Triathlon Działdowo

Uczestnicy będą mogli wybrać między dwoma dystansami: 1/8 IM, obejmującym pływanie na dystansie 475 metrów, jazdę na rowerze na dystansie 22,5 kilometra i bieg na dystansie 5,25 kilometra, oraz 1/4 IM, składającym się z pływania na dystansie 950 metrów, jazdy na rowerze na dystansie 45 kilometrów i biegu na dystansie 10,5 kilometra. Zalecamy korzystanie z pianek do pływania, zwłaszcza gdy temperatura wody spadnie poniżej 16 stopni Celsjusza. W trakcie części rowerowej obowiązuje noszenie kasku oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Zawodnicy muszą również mieć na uwadze ustalone limity czasowe dla poszczególnych segmentów zawodów.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w triathlonie. Zapisy na zawody są otwarte dla osób, które do dnia wydarzenia ukończą 15 lat, a niepełnoletni uczestnicy mogą startować za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność.

Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.elektronicznezapisy.pl. Ilość miejsc jest ograniczona do 300 uczestników na każdy z dystansów oraz 20 drużyn sztafetowych. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji, aby zapewnić sobie miejsce w tych emocjonujących zawodach.

Przebieg trasy Hoffer Triathlon Działdowo 2024

Rozpoczynając od pływania, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do rywalizacji w sztucznym zbiorniku wodnym, wykopanym na terenach pokrzyżackiego przedzamcza w Działdowie. Zbiornik ten, z nowo utworzoną miejską plażą, stanie się sceną dla triathlonistów przed przekształceniem się w kąpielisko miejskie. To widowiskowe pływanie, dzięki swojej lokalizacji, będzie doskonale widoczne dla widzów.

Po wyjściu z wody, zawodnicy przeniosą się na odcinek kolarski. Trasa kolarska wiedzie w stronę miejscowości Kurki, oferując doskonałą nawierzchnię dróg, idealną dla szybkiej jazdy. Uczestnicy będą mieli do wyboru przejechanie jednej lub dwóch pętli, z finiszem na działdowskim Stadionie Sportowym.

Ostatnią częścią triathlonu jest bieg, zaplanowany ulicami miasta w kierunku Malinowa. Zawodnicy będą biec do finału, który odbędzie się na Stadionie przy ulicy Robotniczej 10. Tam, na niebieskiej tartanowej bieżni, triathloniści będą witani na mecie.

Program zawodów zapowiada się intensywnie. W niedzielę, 2 czerwca, od godziny 7:00 rozpocznie się otwarcie biura zawodów na Stadionie Sportowym w Działdowie. Przewidziano różne godziny startu dla różnych dystansów oraz konkurencji, włącznie z aquathlonem dla młodszych kategorii wiekowych. Dzień zakończy się ceremonią dekoracji zwycięzców w różnych kategoriach oraz Biegiem Malucha na stadionie.

Znajdź nocleg od 01-06-2024 do 02-06-2024 z Booking.com w lokalizacji Działdowo (Polska)

Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100
Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100

Youri Keulen zwycięża na Singapore T100 Triathlon World Tour, dominując dzięki agresywnemu stylowi wyścigowemu. Kacper Stępniak zajmuje imponujące ósme miejsce.

Czytaj dalej
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena

Olav Aleksander Bu odegrał kluczową rolę w osiągnięciach olimpijskich Kristiana Blummenfelta oraz rekordowych wynikach Gustava Idena

Czytaj dalej