Puchar Świata Tanger 2023 Pierre Le Corre
Puchar Świata Tanger 2023 Pierre Le Corre

Puchar Świata w Triathlonie Tanger 2023: Pierre Le Corre dodaje kolejne zwycięstwo do swojego już imponującego sezonu 2023.

Pływanie – Jamie rozwiązuje zagadkę pływania

Podobnie jak w wyścigu Elity Kobiet kilka godzin wcześniej, fale znacznie uczyniły utrudniły pływanie.

Ci, którzy znaleźli się znacznie dalej w tyle, niż by tego chcieli na tym wczesnym etapie, obejmowali lokalnego zawodnika Jawada Abdelmoulę (MOR) i Richarda Murraya (NED). Rozpoczęli jazdę na rowerze prawie 50 sekund za samotnym liderem.

Rower: Przebieg Pucharu Świata w Triathlonie Tanger 2023

Pomimo świetnego pływania, Riddle stracił swoją pozycję na czele bardzo wcześnie na pierwszym okrążeniu z powodu problemów mechanicznych. Wkrótce potem na czele znalazła się dwójka uciekinierów, Sanchez Carrera i Batista.

Wcześniejsza ucieczka Elite Women została zamknięta przez Lotter Miller, a podobny motyw powtórzono, z Thornem jako Norwegiem, który wykonywał większość pracy związanej z tempem jazdy na rowerze, aby wszystko znowu zebrać się razem na początku drugiego okrążenia.

Sytuacja wyglądała lepiej dla Murraya i Abdelmouli, z ich grupą pościgową w odległości mniejszej niż 20 sekund od liderów na początku trzeciego z czterech okrążeń rowerowych. Czy z nieustającym tempem na czele uda im się jeszcze zbudować most przed T2?

Przy dzwonie w czołowej grupie znajdowało się 21 zawodników, a podobnie liczna grupa pościgowa miała teraz 27 sekund straty. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem przed wyścigiem był Le Corre, a po tym, jak Lisa Tertsch z numerem 1 na koszulce stanęła na najwyższym stopniu podium wcześniej, był faworytem do powtórzenia tego wyczynu, gdy zbliżali się do T2 i końcowego biegu na 5 km, podzielonego na dwie pętle.

Bieg – Francja wyprzedza Hiszpanię w Maroku

Jonas Schomburg – kto inny?! Pokazał swoje niezawodne umiejętności w przejściu na trasę biegową jako pierwszy. Pierre le Corre dobrze się ustawił na końcu etapu rowerowego i był zaledwie kilka kroków za nim na początku biegu.

David Cantero Del Campo (ESP), zwycięzca niedawnego wyścigu w Walencji, kontynuował swoją formę. Le Corre zwiększył tempo na nieco ponad kilometr przed metą i zdobył kilka sekund przewagi nad młodszym zawodnikiem. Czy mógł odpowiedzieć? Na pewno jeszcze nie złożył metaforycznego ręcznika.

Cantero Del Campo nie mógł zmniejszyć różnicy, a Corre, mający zdecydowanie najlepszy sezon w swojej karierze, przekroczył linię mety pierwszy. Cantero był wyraźnie drugi, Thorn uzupełnił podium. Tuż za nim, zachwycony Harry Leleu (GBR) zanotował zdecydowanie swój najlepszy wyścig w Pucharze Świata w Triathlonie, zajmując czwarte miejsce.

Puchar Świata w Triathlonie Tanger 2023: Wyniki elity mężczyzn

Niedziela, 1 października 2023, Tanger, Maroko – 750m / 20km / 5km

Elita mężczyzn, pełne wyniki na na triathlon.org

  1. Pierre Le Corre (FRA) – 53:55
  2. David Cantero Del Campo (ESP) – 54:08
  3. Vetle Bergsvik Thorn (NOR) – 54:18
  4. Harry Leleu (GBR) – 54:26
  5. Louis Vitiello (FRA) – 54:28
  6. Valentin Morlec (FRA) – 54:28
  7. Jamie Riddle (RSA) – 54:32
  8. Mitch Kolkman (NED) – 54:34
  9. Tom Richard (FRA) – 54:38
  10. Richard Murray (NED) – 54:40

Reprezentujący Polskę, Kamil Kulik na 43. miejscu.