Oszczędzaj sekundy dzięki tym kilku zmianom w rutynie wyścigowej. Można zaoszczędzić dużo czasu dzięki lepszemu treningowi i szybszemu sprzętowi, ale co z darmowymi i łatwymi oszczędnościami czasu? Oto kilka sposobów na skrócenie czasu w każdej dyscyplinie. Zastosuj, a mogą zrobić różnicę w osiągnięciu rekordu życiowego lub miejsca na podium

Oszczędności w pływaniu

Mądrzy biegacze stawiają na podążanie najkrótszą trasą podczas wyścigu. Ale czy kiedykolwiek myślałeś o pływaniu najkrótszą trasą? Twoja “najkrótsza trasa” może polegać na maksymalizacji prądu w rzece lub na wyborze określonej linii na trasie. Wykorzystaj prąd na swoją korzyść, planując wysiłek – pływaj mocniej (i korzystaj z draftingu!) pod prąd, a odpoczywaj trochę, maksymalizując płynąc z prądem.

Oszczędności na przejściach T1 i T2

Doskonal swoje przejścia z pływania na rower i z roweru na bieg. Jeśli wchodzisz na rower w T1, ważne jest, abyś mógł szybko zacząć pedałować. Najprościej jest wpiąć buty w rower i zabezpieczyć je odpowiedniej pozycji gumkami recepturkami lub taśmą. Dzięki temu możesz po wskoczeniu na rower od razu pedałować, nawet mając stopy na butach. Możesz wsunąć stopę w buty jak się trochę rozpędzisz.

Ubieraj się w biegu. Zostaw wszystko połączone na T2 (czapka lub daszek i pasek na numer). Nie ma powodu, abyś zatrzymywał się, zakładając te przedmioty. Jeśli masz wszystko spięte paskiem, możesz chwycić łańcuch przedmiotów i być gotowy w mgnieniu oka. Postaw sobie wyzwanie, aby mieć najszybsze przejścia i zdecyduj się ćwiczyć je podczas treningu!

Oszczędności na rowerze

Prawdopodobnie zainwestowałeś pieniądze w najlżejszy sprzęt, więc nie marnuj tego, obciążając rower czterema bidonami. Zdobądź umiejętność chwytania butelek na trasie (jeśli jest taka możliwość), aby nie musieć zwalniać ani zatrzymywać się.

Opanuj konsumpcję. Rozważ spożywanie produktów o podwójnym zastosowaniu, które są łatwe do przetworzenia, takich jak żel z elektrolitami lub produkt nawadniający z sodem oraz wyższą ilością kalorii. Czas spędzony na bawieniu się opakowaniami podczas łagodnego pedałowania również przekłada się na stracone sekundy.

Oszczędności na biegu

Pij podczas biegu. Jeśli dajesz z siebie wszystko podczas wyścigu, nie ukończysz go czysto i bez potu, więc można się spodziewać, że nie wszystko, co spożywasz, trafi do ust. Cały czas się poruszaj i chwytaj tyle, ile potrzebujesz.

Podążaj najkrótszą trasą. Na zatłoczonym torze trzymaj się z prawej lub lewej strony, aby nie musieć ciągle wić się wokół wolniejszych biegaczy.