IRONMAN 70.3 Hradec Kralove 2024

IRONMAN 70.3 Hradec Kralove – nowa impreza triathlonowa Grupy Sport Evolution. Grupa Sport Evolution, zamierza rozpocząć działalność w Czechach. Przez swoją spółkę zależną w Czechach, firma planuje zorganizować inaugurację wydarzenia IRONMAN 70.3 Hradec Kralove w Czechach.

IRONMAN 70.3 Hradec Kralove

Sport Evolution jest wyłącznym licencjobiorcą marki IRONMAN w Polsce, a od 2024 roku również w Czechach. Przez najbliższe trzy lata będzie organizatorem wydarzenia w Hradec Kralove.

Zawody IRONMAN 70.3 Hradec Kralove odbędą się 18 sierpnia 2024 roku. Start rejestracji jest planowany przełom października i listopada 2023.

Długie przygotowania do organizacji IRONMAN 70.3

„Przygotowywaliśmy się do tego przez półtora roku i jestem bardzo podekscytowany nowymi wyzwaniami oraz możliwościami rozwoju naszej firmy w Czechach” – powiedział Michał Drelich, Prezes Grupy Sport Evolution.

„Jesteśmy pierwszym licencjobiorcą IRONMAN w Europie, jeśli nie na świecie, działającym w dwóch krajach. Obecnie w naszym portfolio znajdują się trzy wydarzenia IRONMAN w Polsce, w Warszawie, Gdyni i Poznaniu, a od 2024 roku dołączy do nich Hradec Kralove”.

Roman Sinkovsky, posiadający bogate doświadczenie w organizacji imprez, zostanie Dyrektorem Zarządzającym czeskiej spółki zależnej Sport Evolution. Firma ta, pośród innych wydarzeń, organizuje Gladiator Race, największą serię biegów z przeszkodami w Czechach.

Michał Drelich dodał: „Wiele miesięcy współpracy pokazało, że doskonale się rozumiemy i uzupełniamy. Roman obserwował nasze wydarzenia w Polsce i nie mam wątpliwości, że pod jego kierownictwem uda nam się zorganizować spektakularną imprezę w Czechach”.

Hradec Kralove: niecała godzina od granicy z Polską

Hradec Kralove jest jednym z większych miast w Czechach, położonym godzinę drogi od Pragi i stosunkowo blisko granicy z Polską. Michał Drelich kontynuował: „Przede wszystkim jest to piękne miasto z licznymi zabytkami. Pływanie w Łabie w centrum Hradec Kralove będzie sporym wydarzeniem, gdzie spodziewamy się fanów na całej trasie. Dodatkowo, do dyspozycji uczestników będą piękne trasy rowerowe i biegowe.”