Alistair Brownlee Plan na 2024 Rok
Alistair Brownlee Plan na 2024 Rok

Powrót do Formy

Alistair Brownlee, dwukrotny mistrz olimpijski, po trudnym roku 2023 zmagającym się z kontuzjami, ogłosił, że jest “sprawny i zdrowy” i z niecierpliwością oczekuje na znacznie bardziej aktywny 2024 rok. Brownlee ma w planach udział w ośmiu wyścigach serii T100 Triathlon World Tour, z obowiązkiem udziału w co najmniej pięciu wyścigach serii plus Wielki Finał pod koniec listopada.

Pierwszy Start: Miami

Jego pierwszym prawdopodobnym startem będzie wydarzenie T100 w Miami w marcu. Obecnie spędza kilka tygodni na treningu w Hiszpanii, po czym podejmie ostateczną decyzję. Brownlee skupia się na utrzymaniu zdrowia i formy oraz na konsekwentnym startowaniu w pierwszej połowie roku, aby w drugiej połowie roku zwiększyć swoją konkurencyjność.

Kona na Horyzoncie

Brownlee ma również na celu udział w Mistrzostwach Świata IRONMAN w Kona w październiku. Aby zakwalifikować się do Kona, będzie musiał osiągnąć wysoką pozycję w pełnym wyścigu IRONMAN, co dodatkowo zwiększy jego obciążenie treningowe. Jest świadomy, że będzie to wymagało od niego znalezienia równowagi między liczbą startów a utrzymaniem wysokiej formy.

Wyzwanie Równowagi

Brownlee podkreśla, że udział w serii T100 World Tour, która w tym roku obejmuje osiem wyścigów, ale ma ambicję rozszerzenia do dziesięciu w przyszłości, będzie stanowił “ciekawe wyzwanie równowagi”. Chodzi o to, by z jednej strony angażować fanów i dostarczać wartości medialnej poprzez organizację wyścigów w różnych lokalizacjach na całym świecie, a z drugiej strony – o ograniczenia, jakie niosą ze sobą możliwości startowe zawodników na takim poziomie.

Alistair Brownlee w 2024 roku stawia sobie za cel nie tylko powrót do zdrowia i utrzymanie formy, ale także udowodnienie, że nadal jest jednym z czołowych triathlonistów na świecie, balansując między nowymi wyzwaniami a tradycyjnymi mistrzostwami.