Nowy KalendarzTriathlonowy.pl

Triathlon Warnija – Dywity 2024

Logo Zawodów Triathlon Warnija – Dywity 2024
Data15-06-2024
AdresDywity, warmińsko-mazurskie Polska
DystanseTriathlon - 1/8 ironman (400km / 22km / 5km)
Linkhttps://www.facebook.com
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Triathlon Warnija – Dywity 2024 odbędzie się 15 czerwca 2024 roku nad Jeziorem Dywickim. Zawody, zorganizowane przez Stowarzyszenie Warnija Szlakami Warmii i Morsy Dywity, przy wsparciu Gminy Dywity, obejmują dystans 1/8 Ironman, składający się z około 400 m pływania, 22 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.

Start i meta oraz strefa zmian znajdować się będą przy amfiteatrze za ośrodkiem zdrowia w Dywitach. Program zawodów rozpocznie się o 7:00 od wydawania pakietów startowych i wprowadzania rowerów do strefy zmian, z oficjalnym otwarciem o 8:25. Start pierwszej fali zawodników zaplanowany jest na 9:00, a drugiej na 9:15. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się o 13:00.

Prawo do startu mają osoby, które ukończyły 16 lat, pod warunkiem podpisania oświadczenia przez rodzica lub opiekuna prawnego. Wszyscy uczestnicy muszą przedstawić zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału lub podpisać oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach. Limit uczestników wynosi 100 osób, a zapisy trwają do 9 czerwca 2024 roku.

Trasa pływacka wynosi około 400 m w Jeziorze Dywickim, trasa rowerowa prowadzi w większości po drogach szutrowych i ścieżkach rowerowych, a trasa biegowa to dwie pętle po 2,5 km wokół jeziora. Wszyscy uczestnicy muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego i poleceń organizatorów. Na trasie dostępne będą punkty odżywiania z wodą mineralną, a toalety zlokalizowane będą przy biurze zawodów.

W ramach zawodów odbędą się również sztafety triathlonowe, w których mogą uczestniczyć trzyosobowe zespoły, startujące w kolejności: pływanie, kolarstwo, bieganie. Elektroniczny pomiar czasu zapewni Superczas.pl za pomocą chipów zwrotnych montowanych na kostkach.

Zawodnicy w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary, a każdy, kto ukończy triathlon, otrzyma pamiątkowy medal. Opłata startowa wynosi 150 PLN do 3 czerwca 2024 roku lub 200 PLN w dniu zawodów. Szczegółowe informacje oraz wyniki będą dostępne na stronie internetowej www.superczas.pl/tridywity2024.

Znajdź nocleg od 14-06-2024 do 15-06-2024 z Booking.com w lokalizacji Dywity (Polska)

Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100
Triumf Keulena i sukces Kacpra Stępniaka na Singapore T100

Youri Keulen zwycięża na Singapore T100 Triathlon World Tour, dominując dzięki agresywnemu stylowi wyścigowemu. Kacper Stępniak zajmuje imponujące ósme miejsce.

Czytaj dalej
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena
Olav Aleksander Bu: Architekt sukcesów Blummenfelta i Idena

Olav Aleksander Bu odegrał kluczową rolę w osiągnięciach olimpijskich Kristiana Blummenfelta oraz rekordowych wynikach Gustava Idena

Czytaj dalej