26. Wyścig Rowerów Górskich 15 km - Jaworzno 2022

Logo Zawodów 26. Wyścig Rowerów Górskich 15 km - Jaworzno 2022
Data25-06-2022
AdresJaworzno, Śląskie Polska
DystanseBike - cross (15km)
Linkhttps://mckis.jaworzno.pl
OrganizatorMiejskie Centrum Kultury i Sportu Jaworzno
Widzisz błędną informacje w opisie wydarzenia. Daj nam znać klikając w ten link.

Opis zawodów

Już od piątku 1 kwietnia 2022 roku uruchomione zostały zapisy do 26 edycji popularnego jaworznickiego Wyścigu Rowerów Górskich. Od tego roku zmienił się dystans zawodów – z 10 kilometrów zwiększony będzie do 15 kilometrów, co z pewnością nasili stopień trudności ale i uatrakcyjni trasę. Modyfikacji uległy także kategorie wiekowe oraz nagrody.

Impreza rozpocznie się w sobotę – 25 czerwca, więc czasu na wysłanie zgłoszenia jest dość dużo, należy jednak pamiętać o obowiązującym limicie uczestników, ustalonym na 350 osób. Liczyć się będzie kolejność pełnych zgłoszeń – tj. wypełnienie formularza elektronicznego i uiszczenie opłaty startowej (20 zł) na konto wskazane w regulaminie imprezy. Na liście startowej pojawią się tylko zawodnicy, którzy dokonają zgłoszenia i opłaty. Po wyczerpaniu limitu zgłoszeń panel rejestracji zostanie zamknięty. Panel zapisów dostępny jest na stronach www.mckis.jaworzno.pl oraz www.datasport.pl

Zawody rozpoczną się o godzinie 11.00. (biuro zawodów otwarte będzie od godziny 9.00), a uczestnicy rywalizować będą w trzynastu kategoriach wiekowych (9 kategorii męskich i 4 kategorie kobiet) oraz klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Prowadzona będzie również tradycyjnie klasyfikacja dla mieszkańców Jaworzna, osobna dla kobiet i mężczyzn. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal, okolicznościową koszulkę, numer startowy oraz wodę mineralną.

Start, meta i biuro zawodów 26. Wyścigu Rowerów Górskich zlokalizowane będą na terenie OWR Sosina, przy ulicy Bukowskiej (dawne pole namiotowe). Trasa zawodów prowadzić będzie drogami szutrowymi, piaszczystymi i leśnymi, dlatego należy się na niej spodziewać naturalnych przeszkód, takich jak piach, korzenie drzew, kamienie, itp. Warto pamiętać, że trasa wyścigu w dniu zawodów nie będzie zamknięta dla innych użytkowników, wystąpi więc możliwość pojawienia się na niej innych pojazdów oraz pieszych.

Wszelkie informacje o imprezie wraz z pełną treścią REGULAMINU z którym należy się zapoznać można znaleźć na stronie Organizatora www.mckis.jaworzno.pl

Znajdź nocleg od 24-06-2022 do 25-06-2022 z Booking.com w lokalizacji Jaworzno (Polska)

PTO ogłasza dzikie karty na wyścigi Miami T100 Triathlon
PTO ogłasza dzikie karty na wyścigi Miami T100 Triathlon

PTO oraz World Triathlon ogłosiły dzikie karty na wyścigi Miami T100 w ramach CLASH Endurance Miami. Dzikie karty otrzymało 8 kobiet oraz 3 mężczyzn. Zawody T100 Miami Triathlon odbędą się 9 marca 2024 roku.

Czytaj dalej
Imponująca lista startowa kobiet: T100 Triathlon w Miami
Imponująca lista startowa kobiet: T100 Triathlon w Miami

Organizacja Zawodowych Triathlonistów (PTO) zaprezentowała listę startową na kobiecy wyścig Miami T100, który odbędzie się 9 marca 2024 roku.

Czytaj dalej